Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Březen – měsíc čtenářů se povedl

Březen – měsíc čtenářů konečně, jak má být. Ten letošní se skutečně povedl, po dvou letech covidem vynucených lockdownů jej čtenáři a knihovnice prožili bez nečekaných zvratů. Uskutečnily se všechny plánované akce – tradiční amnestie pro dlužníky, bezplatné registrace nových čtenářů, dvě besedy pro veřejnost zaměřené na historii, týden trénování paměti a čtyřiadvacet besed pro nejmladší čtenáře. Právě ty si vedení knihovny i knihovnice samotné pochvalují nejvíce.

 

„Potěšilo nás, že měly školy tradičně o besedy zájem a kromě již trvalých spoluprací, přibyly i školy a školky nové, nejen z našeho regionu. To je pro nás asi ten nejsilnější zážitek,“ zhodnotila uplynulé čtyři týdny vedoucí holešovské knihovny Irena Železná.

„Překvapení a potěšení zároveň! Byly dny, kdy jsme měly přihlášené tři školy na jeden den,“ dodala Hana Zaoralová z oddělení pro dětské čtenáře, která napočítala, že během uplynulého měsíce připravila pro školáky dvacet čtyři besed. Na jednu z nich dokonce  vyrazila za hranice regionu až do Počenic - Tetětic na Kroměřížsku.

Besedy se konaly buď v knihovně nebo v daných školách. Tradičně o ně projevily zájem holešovské mateřské i základní školy, školy z okolních obcí, uskutečnila se i beseda pro skupinku místních skautů. Děti absolvovaly nejen základní knihovnické lekce, ale vždy si z knihovny odnesly i informace o jednotlivých žánrech, či doporučení konkrétních titulů dle jejich zájmu.

„Jsme rádi, že březnovými exkurzemi to nekončí, ale začíná. Na jejich základě jsme zaregistrovali nezanedbatelný počet nových čtenářů a těší nás, že si tak našli pravidelnou cestu k nám do knihovny“ doplnila Hana Zaoralová.

Březen – měsíc čtenářů sice pomalu končí, ještě jedna velká akce však naše knihovnice teprve čeká. Je to 1. dubna Noc s Andersenem tentokrát věnovaná Josefu Ladovi. V pátek v podvečer si třicet dětí užije nejen putování po stanovištích, na kterých je přivítají nejznámější pohádkové postavičky z Ladových knížek jako je kocour Mikeš nebo kmotra liška, ale také večerní dobrodružnou přespávačku v knihovně.

 

Dana Podhajská

 

foto Dana Podhajská, Hana Helsnerová a Městská knihovna Holešov

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star