Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Taneční ples studentů policejní školy

Přehlídka dlouhých bílých rób a srdíček na stužkách, dojatí rodiče, spousta smíchu, pohody i vtipných fotek z fotící bedýnky na památku. Studenti Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra Holešov měli v pátek 18. března Taneční ples. Tímto společenským aktem ukončili kurz společenského tance Taneční školy A&A Mědílkovi, který začal loni na podzim. Ples se měl původně konat již v prosinci, kvůli covidu se přesunul až na letošní jaro. Pořadatelské Městské kulturní středisko Holešov těší, že se akci podařilo zorganizovat a že se plesy aspoň v této podobě vrátily do zámeckých sálů.
Dlouhé bílé šaty jsou pro holešovský zámek u příležitosti tanečních plesů studentů druhých ročníků symbolické. Ve všech městem tomu tak není, ale v Holešově se tato tradice dodržuje již léta. Taneční plesy jsou proto nádhernou přehlídkou nejen toho, co se děti naučily, ale také překrásných dámských rób. Studenti nastoupí do Velkého sálu v úvodní koloně, slečny předají mladíkům stužky se vzkazem a mladíci slečnám květinu, zatančí polku, valčík a waltz a poté vyzvou k tanci rodiče. Nasleduje série tanců, ve které dívky tančí s tatínky a poté série tanců chlapců tančících s maminkami. Tradičně patří k těmto plesům také ukázka profesionálních tanečníků a to ve dvou vstupech.
Ples policejní školy byl prvním v pořadí a 8. dubna bude následovat stejný ples, ale pro studenty gymnázia a dalších škol v okolí. Mladých lidí, kteří se do zámeckých tanečních hlásí je totiž vždy tolik, že jsou rozděleni do dvou skupin, aby se do Velkého sálu vešli. K tanci i poslechu bude i v případě dubnového plesu hrát skupina Quatro.
Foto Dana Podhajská 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star