Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Velikonoce v kovárně a Šachově synagoze

Městské kulturní středisko připravuje pro turisty velikonoční program v Malém muzeu kovářství a v Šachově synagoze Holešov. Od 15. do 17. dubna se budou konat speciální prohlídky inspirované Velikonocemi.

Přijďte si do kovárny poslechnout, jak naši předci slavili nejvýznamnější křesťanské svátky. Poutavý výklad obohatí výstava kraslic „maléreček“ z Holešovska.

Komentované prohlídky se konají v 10, 13 a 15 hodin a vstupné je 60 Kč za dospělé, 40 Kč za děti, studenty a seniory a 140 Kč činí rodinné vstupné 2 + max. 3 děti.

Ve stejných časech se uskuteční také komentované prohlídky v synagoze. Během těchto prohlídek se návštěvníci seznámí s Pesachem, jedním z nejdůležitějších židovských svátků. Dozví se něco o jeho historických kořenech, proč je pro Židy tak důležitý, ale také o jeho univerzálním duchovním významu pro současného člověka. Nebude chybět ani srovnání s našimi Velikonocemi, které se slaví ve stejném období. Vstupné do synagogy činí 120 Kč za dospělé a 70 Kč za děti, studenty a seniory. Rodina 2 dospělí a maximálně 3 děti zaplatí 280 Kč.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star