Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Opera kroměřížské konzervatoře

Po dvouleté covidem vynucené pauze jsme včera večer ve Velkém sále opět přivítali studenty a profesory Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž. Přijeli s Mozartovou operou Così fan tutte a byl to opravdu krásný večer. Celý ansámbl si zasloužil srdečný potlesk a podporu za skvělou práci.

 

Představení začalo v šest hodin večer úvodním slovem ředitele Václava Křivánka, který studentům popřal hodně zdaru a diváky požádal o shovívavost, kdyby některé nástupy či výkony nebyly stoprocentní. V sále přitom zasedl také bývalý ředitel konzervatoře Miroslav Šiška.

Shovívavost nebyla třeba, studenti předváděli hned od první scény krásné výkony. V hlavních rolích Ondry a Kuby, dvou mladíků, kteří dali v sázku věrnost svých dívek, se představili Štěpán Binar a Marek Číp. Roli doktora Bláhy, který je k sázce o sto tisíc penízků navedl, zahrál Matěj Butula a sličné dívky mladých mužů Alena Fojtů a Renáta Moučková. Jako vypočítavá služebná Růža na podiu vystoupila Agáta Doleželová. Živé rekvizity sehráli studenti prvního až třetího ročníku a herce v hlavních rolích doprovodil sbor pěveckého oddělení. O nádhernou hudbu W. A. Mozarta se postaral Studentský symfonický orchestr Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž, který řídil dirigent Jiří Kadavý. Operu se studenty nastudoval Antonín Valenta.

 

MKS Holešov děkuje všem, kteří si udělali chvíli volna a na představení přišli. Jsme velmi rádi, že můžeme navázat na tradici a vracet se k započatým spolupracím z minulých let. K těm patří také kroměřížská konzervatoř, která kromě roku 2021 vystupuje na holešovském zámku každý rok.

Text a foto Dana Podhajská    

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star