Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Humanitární sbírka pro Ukrajinu

Další možnost připojit se ke sbírce hmotné pomoci pro Ukrajinu budou všichni zájemci mít v pondělí 28. 2. Holešovští skauti ve spolupráci se Skautským krizovým centrem Zlín organizují sbírku spacáků, karimatek, dek, termoprádla, léků a dalšího zdravotnického materiálu. Dále poptávají nabité powerbanky, vojenské helmy nebo neprůstřelné vesty. Výše uvedený materiál je možné přinést od 10 do 18 hodin do skautské klubovny v suterénu budovy Finančního úřadu v ulici Pivovarská. V případě dotazů je k dispozici číslo 792240430.

Charita Česká republika dále vyhlásila celostátní sbírku, kde je možné přispět jak na rychlou pomoc, tak na dlouhodobé programy pomoci, kterých bude zapotřebí velmi mnoho https://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/

V neděli proběhlo také jednání vedení našeho města s vedením Zlínského kraje. V koordinaci se ZK proběhne další organizovaná sbírka, termín a místo bude upřesněno. Projednávaly se také možnosti ubytovacích kapacit a další postupy. O následném vývoji situace budeme brzy informovat.

Děkujeme všem, kteří nezůstávají lhostejní a připojují se ke sbírkám či jiné pomoci.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star