Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Sedm svateb na zámku

Dvaadvacátý únor dva tísíce dvacet dva - pět dvojek za sebou dnes přilákalo na holešovský zámek sedm budoucích novomanželských párů.

Od půl jedenácté do půl druhé se dveře sala terreny symbolicky řečeno netrhly. Jedna nevěsta přicházela, druhá odcházela a před zámkem a na nadvoří už se řadili další svatební hosté, kteří na svůj svatební pár teprve čekali.

Mimořádné na dnešním dnu nebylo jen to datum, které podle numerologů násobí sílu štěstí, emoce a empatie pro druhou osobu, ale také raritky... Scénáře,  jak to jenom život umí zařídit…

Tak například - o půl jedenácté se vdávala maminka a v jedenáct ji vystřídala dcera. Slavnostní místo před dnešním oddávajícím, starostou Holešova Rudolfem Seifertem si doslova předaly.

Následoval pár se shodným dnem a měsícem narození a k vidění byly svatby velmi komorní, moderní i tradiční a hodně hodně veselé. Sedmdesát svatebčanů, to už je opravdu svatba jako řemen. I když počasí bylo místy uplakané, pršelo i foukalo, na veselí to neubralo. Nechyběla slivovice, společné fotografie, tradiční svatební vývazky i koláčky v košíčku.

„Za pětatřicetiletou praxi jsem zažila ledasco, i trojsvatbu! A vzpomínám i na doby, kdy jsem přišla na zámek, musela jsem obléknout tepláky, jít si zatopit, pak se zase převléknout do slavnostního a vypravit svatby,“ říká holešovská matrikářka Jarmila Medková.

 

Přinášíme několik fotografií z úterního dne na holešovském zámku a přejeme novomanželům šťastný a zdravý život.

foto Dana Podhajská

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star