Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

VYSTAVÍME OBRAZY AUTORŮ IN MEMORIAM

Máte doma obraz nebo jiné umělecké dílo některého z již nežijících holešovských autorů jako byli například Hubert Vitásek, Emil Lukáš, Antonín Reimer, Karel Šidla, Oldřich Branecký či Emil Lukáš a chcete se o ně podělit? Velmi rádi si od vás díla zapůjčíme a vystavíme na Letních iluzích 2022 v rámci části věnované autorům in memoriam.

Kontaktujte nás emailem podhajska@mks-holesov.cz nebo na telefonním čísle 739 245 461, 571 160 882.

Městské kulturní středisko Holešov připravuje dvacátý ročník tradiční výstavy Letní iluze. Organizátoři vyzývají k účasti také všechny aktivní výtvarníky z Holešovska, Bystřicka a Kroměřížska a rádi by oslovili i autory starší generace. Téma je Holešov – město pod Hostýnskými vrchy.

„Chceme účastníky inspirovat k aktivní práci. Letos si připomínáme dvacáté výročí a město zároveň slaví sedm set let. Rádi bychom proto výtvarníkům nabídli příležitost maximálně prezentovat aktuální tvorbu," řekl ředitel MKS Holešov Karel Adamík.

Volně stylizované přihlášky mohou zájemci posílat na adresu podhajska@mks-holesov.cz. Přihlásit se mohou i telefonicky na čísle 739 245 461. Obratem obdrží informace k účasti a realizaci výstavy. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2022. Následovat bude výběr děl, plán a realizace výstavy, která by měla začít v červnu. Autoři budou mít možnost díla nabídnout také k prodeji.

Dana Podhajská

V roce 2020 se na Letních iluzích představil in memoriam holešovský řezbář Jaroslav Stoklásek (řezba na prvním snímku), loni to byl amatérský malíř Zdeněk Drcmánek z Kostelce u Holešova (druhá fotografie). 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star