Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Třicet pět vlčích máků pro Holešov

 

Třicet pět vlčích máků, symbolů sbírky u příležitosti Dne válečných veteránů, prodaly holešovském knihovnice mezi 1. a 30. listopadem. Podle vedoucí knihovny Ireny Železné je však v pokladničce neziskové organizace Post Bellum více peněz, protože někteří lidé dali za kytičku i sto korun.

 

„Spočítat to bohužel nemůžeme, protože pokladnička je uzavřená,“ shrnula výsledky sbírky Irena Železná.

Veřejná sbírka se konala celý listopad na více než osmi stech místech po celé České republice a Městská knihovna v Holešově se do ní zapojila poprvé. Doporučená cena za symbolický vlčí mák byla třicet kroun, lidé ale mohli dát i více.

 

Pořadatelem sbírky je nezisková organizace Post Bellum a přispívat do sbírky může veřejnost i nadále on-line na webu www.denveteranu.cz. Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

 

Sbírka na podporu uchování vzpomínky a příběhů těchto hrdinů je druhý projekt, který letos holešovské knihovnice svou účástí podpořily. Od 29. září do 2. října prodaly sto padesát kytiček měsíčku lékařského, žlutých symbolů boje proti rakovině.

 

(dap)

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star