EN / DE

Den holešovského informačního centra

Zámecké informační centrum oslavilo 26. října svůj den. U příležitosti Týdne turistických informačních center pořádaného v návaznosti na Světový den pro rozvoj informatiky vítalo zákazníky a rozdávalo dárečky.

Prvních dvacet návštěvníků dostalo taštičku s logem města Holešov a v ní zápisník, čokoládu a propisku. Další turisté si mohli odnést také balónek nebo čokoládový bonbón. Za celé úterý navštívilo informační kancelář přes sto lídí, což je více než jiné říjnové dny.

Největší návštěvnost zaznamenávají pracovníci Městského informačního centra v Holešově v létě, kdy je v běhu nejvyšší turistická sezona. V průměru přijde dvě stě až tři sta lidí, pokud se daný den koná větší akce jako byl na konci srpna sraz veteránů, přišlo sedm set návštěvníků. Celková návštěvnost za celý rok je však v desítkách tisíc. Například v roce 2020 přišlo na "íčko" 29 tisíc lidí. 

Holešovské IC je otevřeno celý rok. V době letní sezony od dubna do října od 8 do 17 hodin, o víkendech od 8.30 do 17 hodin. V zimní sezonu od listopadu do března se otevírací doba lehce zkrátí, ale pouze o víkendech. Služby můžete využít pouze v sobotu od 8.30 do 16 hodin. V neděli je zavřeno. 

IC nabízí tradiční turistické služby, ale také směnárnu. Od letošního jara také veškeré zázemí pro cykloturisty - lékárničku, základní nářadí jako je centrklíč či nýtovačka, nabíjecí stanice pro elektrokola a kvalitní kryté stojany. Zámek Holešov a jeho IC se zařadilo do celostátního projektu Cyklisté vítáni.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star