EN / DE

Dasha v předvánočním Holešově - PŘESUNUJE SE

AKTUALIZOVÁNO 24. 11. - KONCERT SE PŘESUNUJE NA NÁHRADNÍ TERMÍN. BUDEME VÁS INFORMOVAT.

Vynikající česká zpěvačka, vokalistka a pěvecká hvězda taneční soutěže Stardance DASHA zazpívá 5. prosince v kině Svět. Vystoupí se svou kapelou Pajka Pajk Martina Kumžáka. Vstupenky prodává IC Holešov, cena je 470 Kč v předprodeji a 540 Kč na místě.   

Dasha se narodila v roce 1981 ve Zlíně. Začínala v dětském sboru Filharmonie Bohuslava Martinů a se swingovou kapelou Big Band Zlín. V roce 1996 vyhrála Zlíntalent, který jí otevřel cestu nejen ke zpívání, ale také k vydání debutového alba „… Do peřin“. Díky této soutěži její další kroky zamířily do Prahy… spolupracovala s Jiřím Kornem, doprovázela Karla Gotta a stala se stálým členem jeho orchestru. Jako vokalistka dále spolupracovala s Helenou Vondráčkovou a řadou dalších předních českých interpretů. Z televize ji známe jako křehkou, avšak nepřehlédnutelnou členku Moondance Orchestra Martina Kumžáka, který doprovází populární televizní show Stardance.

V Holešově tato charismatická zpěvačka s hlasem jako zvon vystupuje již po třetí. V roce 2014 vystoupila spolu s Janem Smigmatorem a Big Bandem Josefa Hájka v kině Svět. Zdeněk Janiš na tento mimořádný den vzpomíná takto: "Byl to nádherný večer před sálem obsazeným do posledního místa, přijeli i Dashini rodiče. Dasha přinesla pro kapelu mísu vlastnoručně upečených koláčů a nějaké lahve vína a kapela hrála jako o život. Pro příznivce této muziky nezapomenutelná chvíle nabitá tou správnou muzikou v této malé holešovské kotlince. Pro muzikanty velká zkušenost." 12. května 2017 vystoupila Dasha s Epoque Quartet  také na zámku, bylo to v rámci hudebního festivalu Musica Holešov.  

Dana Podhajská  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star