Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Mezinárodní výstava obrazů Umění Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti

Ve středu 22. září 2021 v podvečerních hodinách byla vernisáží zahájena mezinárodní výstava obrazů Umění Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti.

 

Tato unikátní výstava se od roku 2004 konala ve více než čtyřiceti zemích po celém světě a navštívila mnoho prestižních míst a sálů.

 

Výstava představuje výtvarná díla osmnácti umělců, většinou pocházejících z Číny.

 

Iniciátorem výtvarné tvorby je čínský profesor výtvarného umění a uznávaný sochař Zhan Kunlun, kterému se v roce 2001 podařilo dostat z čínského převýchovného pracovního tábora, kam ho čínský komunistický režim zavřel za praktikování Falun Gongu.

 

Falun Gong je meditační praxe mysli a těla, která byla v roce 1999 kvůli obrovské popularitě čínskou vládou postavena mimo zákon a do dnešního dne jsou lidé věnující se této metodě tvrdě perzekvováni. Praktikující Falun Gongu jsou většinou vězněni v převýchovných pracovních táborech nebo psychiatrických léčebnách a potvrzená zjištění hovoří i o tom, že jsou jim proti jejich vůli odebírány orgány určené k transplantacím v čínských nemocnicích.

 

Umělci ve svých dílech zobrazují opravdové příběhy, které sami prožili. Zachycují své představy o lidskosti a naději a snaží se říci lidem pravdu o tom, co se v současné Číně odehrává za zavřenými dveřmi.

 

Vstup na výstavu je zdarma a je možné ji navštívit od úterý do neděle, od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin, a to až do 5. listopadu 2021, v prvním patře v zadní části holešovského zámku, místnost č. 108.

 

Lenka Kruťová

foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star