Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Místa utrpení, smrti a hrdinství

Výstava Místa utrpení, smrti a hrdinství se v obřadní síni židovského hřbitova koná od 1. září do 31. října. Připravilo ji Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s Nadačním fondem obětem holocaustu. Je volně přístupná, je však nutné si návštěvu předem domluvit s průvodcem Vratislavem Brázdilem (telefon 573 397 822 nebo 603 796 411).

Hrůznost druhé světové války i holocaust jsou témata, na která lidstvo nesmí zapomenout. To je také jeden z cílů panelové výstavy, která je aktuálně v Holešově k vidění. Shrnuje okolnosti vzniku nacistické represe vůči jiným národům a etnikám, přibližuje metody, které Hitlerovi muži používali, předkládá svědectví těch, kteří přežili i nepřežili včetně autentických zápisů, fotografií a kreseb vězňů. Celé téma je zasazeno do kontextu dějin a válečné situace ve střední Evropě. Výstava nabízí také náhledy historických dokumentů a záznamy SS aparátu vůči českému obyvatelstvu. 

Městské kulturní středisko připravilo k výstavě speciální doprovodný program pro žáky druhých stupňů základních škol a studenty středních škol Holešova. Pedagogové si návštěvu mohou zarezervovat a mohou také využít přednášek muzeologa a historika Jana Machaly, které se budou konat od 30. 9 do 2. 10. a od 5. do 7. 10. Jan Machala bude hovořit o dopadu holocaustu na náš region a přiblíží tyto události v kontextu holešovského židovského obyvatelstva. Tento program pro školy je zdarma. 

Školy se mohou informovat a objednávat na telefonních číslech 571 160 890 a 739 245 461.

Dana Podhajská

   

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star