Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Dožínkový program v zámecké kovárně

Škola jako za starých časů, dobové učebnice, tabulky s křídou, husí brka k namočení do inkoustu, historické fotografie a mnoho dalších vjemů a zážítků. Takový program v neděli nabídla holešovská zámecké kovárna. Konal se v ní tradiční dožinkový program, tentokrát s názvem Když jsem chodil do školy... to bévaly časy a pro veřejnost jej připravili pracovníci Městského muzea a galerie Holešov a spolupracovníci Městského kulturního střediska Holešov. 

V kovárně byla připravena historická škola s přísnou paní učitelkou, školníkem, školním inspektorem i školáčky v dobovém oblečení. Všichni společně se postarali o úsměvný doplňující program, který mnohé rozesmál. K dobré pohodě vyhrávala cimbálová muzika bratrů Loučkových a hrála moc dobře. V první patře byla připravená interaktivní dílnička, ve které si návštěvníci mohli vyzkoušet kurent nebo psaní husím brkem. "K našemu velkému překvapení právě o tuto disciplínu byl velký zájem. Lidé si to chtěli vyzkoušet a své výtvory si také chtěli odnést domů. Současně jsme velmi mnoho lidí potěšili malou výstavou dobových fotografií školních budov na Holešovsku. Zvlášť ti starší hledali tu svoji školu a vyprávěli nám příběh z mládí. Bylo to velmi milé a příjemné," zhodnotila akci vedoucí městského muzea Renée Rudolfová. 

Čilý ruch panoval také v kovářské dílně, kde opět pracovat kovář Jakub Ryška. U rozpálené výhně předváděl základní kovářské operace, odpovídal na dotazy a pokud to bylo možné, dovolil zvědavým návštěvníkům, aby si jednoduché úkony osahali a vyzkoušeli.

MKS Holešov děkuje všem, kteří nás podpořili a přišli a těšíme se zase za rok!

Text a foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star