Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Historická vozidla zaplnila zámeckou zahradu

Dvě stě padesát nádherných historických auto i moto veteránů si v sobotu mohli prohlédnout návštěvníci Výstavy historických vozidel, která se konala v zámecké zahradě v Holešově. Pořadatelem akce byl Honest Veteran Car Clubu z Rožnova pod Radhoštěm a spolupořadatelem Městské kulturní středisko Holešov. 

Lidé si mohli prohlédnout například vůz Ford T Roadster z roku 1924, kabriolet Praga Lady z roku 1937 či vůz Tatra 54 vyrobený v roce 1932. Nechyběl například závodní vůz Aero Minor Sport vyrobený v roce 1950. Vystaveny byly také historické motocykly a zajímavé bylo také to, že se svými mazlíčky dorazili i majitelé nákladních aut a traktorů. Historická kola svého anglického automobilu Standard model Ten z roku 1934 po silnících provětral také Stanislav Gabriel. Přijel z druhé stranu Zlínského kraje, z Břestku na Uherskohradišťsku.

"Jsme rádi, že lidé dorazili. Vyšlo nám i počasí, i když původní předpověď moc slibná nebyla. Atmosféra setkání byla velmi příjemná, spokojený návštěvník je vlastně naše největší odměna," zhodnotil sobotní sraz veteránů ředitel holešovského kulturního střediska Karel Adamík. 

V sobotu dorazilo do holešovské zámecké zahrady tři tisíce návštěvníku, kteří zavítali na zmíněný sraz veteránů nebo využili nabídky doprovodného kulturního programu, který byl k dispozici prakticky celý den. Hned ráno přijela Vysmátá pouť s E.ON - roadshow, která putuje po 15 místech v České republice a upozorňuje na sílu úsměvu v mezilidských vztazích. Holešov byl jednou ze zastávek a lidé si v rámci připraveného programu mohli vyzkoušet například střelbu ze vzduchovky. Výtěžek z celé akce dostanou SOS dětské vesničky.

Naprosto nepřehlédnutelné bylo vystoupení luhačovického Okrašlovacího spolku Calma. Dámy v róbách ze dvacátých a třicátých let zdobily zaparkované vozy, fotili se s lidmi a dvakrát zatančili také na pódiu. Například jejich charleston vzbudil zasloužený potlesk.

Po obědě, kdy mnohé veterány začaly odjíždět, pokračoval program divadelním představením O kůzlátkách Divadla Kejkle, Rozloučením s prázdninami se Střediskem volného času Tymy Holešov, následoval koncert kapely Texas a II. Muzejní noc tohoto léta. Návštěvníci měliy znovu příležitost navštívit s kostýmovanými průvodci zámecké podzemí a nahlédnout do hlubin času. 

Městské kulturní středisko Holešov děkujem všem návštěvníkům za jejich přízeň. Prázdniny sice končí, ale nabídka kulturně-společenských akcí rozhodně ne. Více se dočtete na webu www.holesov.info.,  facebooku @MKSHolesov a na instagramu @zamekholesovofficial + @visitholesov.

Text a foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star