Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Děti a jejich výtvarná Expedice Noemova archa

Celý rok se žáci výtvarného a literárně-dramatického oboru nechávali inspirovat pozůstatky židovské kultury v našem městě či odkazu rabína Šacha. Zaobírali jsme se také tématem moudrosti a hlouposti a tak vznikl projekt s pracovním názvem Když mlčí rabín, který si kladl za cíl hledat paralely mezi vzdělaností, literaturou, židovskou moudrostí, ale i momentální situací, kdy byly školy zavřené. Distanční výuka sice změnila ráz předpokládaných vizí, přesto jsme se pokusili zachytit a nabídnout vám alespoň střípky tohoto celoročního projektu. V červnu měli možnost rodiče zhlédnout představení žáků LDO a nyní, v průběhu konání celého festivalu můžete navštívit a meditovat nejen nad současným stavem světa v příjemném chladivém prostředí sklepení pod kinem Svět v Holešově, kam vás zve náš slavný rabín Šach, kterého můžete vidět v mnoha podobách ve foyer kina, zatímco v podzemí se můžete nechat unést zvukovými a vizuálními instalacemi na téma Noemova archa. Projekt připravili žáci a pedagogové ZUŠ Holešov. Součástí expozice je také výtvarná dílna, kdy je možné vyrobit si vlastní zvířecí masku.

Doprovodnou součástí výstavy je tzv. Šachova osvěžovna, která je umístěna v prostoru vestibulu kina Svět a kde si jednak můžete prohlédnout originály Šachových portrétů, jak je namalovali žáci ZUŠ Holešov a které znáte z outdoorové výstavy Rabín Šach a zázračné židovské město. Dále kromě možnosti nahlédnout do podzemní expozice inspirované Noemovou archou, si v Šachově osvěžovně můžete prostě jen tak posedět, zahrát si šachy a odpočinout si od parného slunce, než budete pokračovat v návštěvě festivalového programu.

Výstava je otevřená po dobu trvání židovského festivalu od úterý 20. do soboty 24. července ve sklepení kina Svět, denně od 14 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Vladimíra Dvořáková

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star