Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Letní folkový večer na nádvoří

16. července se na zámeckém nádvoří uskuteční Letní folkový večer s Evou Henychovou a Slávkem Klecandrem. Vstupenky za 140 Kč koupíte osobně v IC Holešov nebo on-line na www.holesov.info.

Zpěvačka, kytaristka, skladatelka a textařka Eva Henychová se narodila se ve Zlíně, od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Ve svých 11-ti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu „My holky z městečka“ a v roce 1991 vyhrála v Plzni interpretační soutěž Porty. Vystupuje po celé republice, zejména v menších klubech, na hradech, zámcích, v kostelích a kaplích. Charakterizuje ji velmi něžná hudba s texty  o životě provokujícími k přemýšlení. Henychová koncertovala také v Belgii, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Moldavsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Španělsku a na Ukrajině. Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru v domovech důchodců, v hospicích a psychiatrických léčebnách. Odehrála také již přes 50 koncertů pro odsouzené ve věznicích. V současnosti má celkově za sebou více než 1 500 samostatných recitálů.

Eva Henychová vydala celkem čtyři alba autorských písní Svítání (1996), Za stěnou z papíru (2000), Všechno je jinak (2004) a Sinaj (2010).

Písničkář, kapelník skupiny Oboroh a zároveň učitel kytary na ZUŠ v Týništi nad Orlicí Slávek Klecandr je známý zhudebňováním biblických žalmů.

Od založení kapely v roce 1988 vydal 13 alb a další dvě sólová. Vystupuje buď se svou kapelou nebo s kytaristkou Evou Henychovovu. V Holešově se můžeme těšit na koncert těchto dvou osobností českého folku.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star