Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Šachův dětský divadelní tábor

Městské kulturní středisko Holešov zve na tábor pro tvořivé děti od 8 do 14 let se zájmem o divadlo, hudbu a výtvarné umění. Koná se od 12. do 16. července a zázemím bude Kino Svět Holešov. Děti budou mít zajištěnu stravu. 

Během týdenního soustředění účastníci tábora s lektory zpracují legendu o rabínu Šachovi a jeho dceři Ester, která bude mít premiéru na letošním Festivalu židovské kultury Ha-Makom 2021 (20. - 24. 7. 2021).

Přihlášku na Šachův tábor najdete na webové stránce https://www.holesov.info/primestsky-divadelni-tabor. Po jejím vyplnění a odeslání vás poté ve dnech od 24. do 26. 6. pozveme k osobnímu setkání a motivačnímu pohovoru. Více informací na telefonu 604 724 103.

Holešovské kulturní středisko se dětem věnuje dlouhodobě. Pravidelně pro školy zajišťuje komentované prohlídky synagogy a židovského hřbitova. Otázky z historie židovství v Holešově se objevují také v městské hře Quest. V roce 2018 se v arkádách zámku konala také dětská výstava Židovské památky Holešova, které se zúčastnily mladí výtvarníci ze všech základní škol a základní umělecké školy. Rok dopředu zpracovávaly témata židovství ve městě. Výstava doplnila program tehdejšího 18. ročníku židovského festivalu. Téma rabína Šacha a jeho legendy se odrazilo také v obrázcích, které děti namalovaly a nakreslily na výstavu Děti slaví 100 let republiky. I tato výstava se konala v arkádách zámku v roce 2018.

Dana Podhajská 

Fotogalerie kromě plakátu na Šachův tábor obsahuje obrázky holešovských dětí vystavené na zámeckých výstavách v roce 2018. 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star