Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Tomáš Kočko & Orchestr

Tomáš Kočko & Orchestr, charismatický severomoravský zpěvák se svou world music kapelou vystoupí 6. června na zámeckém nádvoří v Holešově.  "Tenhle koncert byl dlouho na vážkách... A nakonec bude! Náš první postcovidový samostatný koncert," napsala kapela na svých oficiálních stránkách. Koncert začne v 18 hodin.

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poezii Ladislava Nezdařila, básníka píšícího v dialektu beskydských horalů. Tato tvorba je stále podstatnou částí jeho repertoáru, který uvádí v hudební formaci „Tomáš Kočko & ORCHESTR“.  

Pro Tomáše Kočka je dále charakteristická ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tematikou a osobité úpravy tradičních moravských písní kořeněných folkovým vnorem, rockovým nápřahem a metalovými riffy. Zpěvák se svou kapelou získal pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music získal a uspěl také v prestižní světové TOP 20 World Music Charts Europe. Album Velesu se v soutěži drželo čtyři měsíce a v celoročním celosvětovém bodování skončilo na 25. místě.

 

Hudebník a skladatel je mimo jiné známý také jako režisér. Podílel se na muzikálu Jesus Christ Superstar, opeře Lazebník sevillský a režíroval loutková představení v divadle Radost Brno. Jako muzikálový herec si zahrál v již zmíněném Jesus Christ Supersta, Hair nebo West Side Story. Pro Českou televizi například moderoval seriál o českých a slovenských národních parcích Návraty k divočině.  

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star