Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Výstava Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město bude v televizi

            Pořad Tamtam stanice Déčko České televize odvysílá v sobotu 24. dubna pozvánku na holešovskou venkovní výstavu Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město. Vysílání začíná v 9 hodin.

 

           „V pořadu Tamtam se snažíme dát dětem a jejich rodičům každou sobotu ráno zajímavé tipy, jak se můžou zabavit ve volném čase o víkendu. Rádi bychom v rámci našich jedenácti tipů zmínili akci Zázačný rabín Šach a tajuplné židovské město,“ vysvětlila za tým pořadu Eva Kučerová.  Webová verze je zde decko.cz/tamtam<https://protect.mimecast-offshore.com/s/MNNgCW707nI5llj4i6G43i?domain=decko.cz> .

            Holešovská výstava je koncipovaná jako putovní. Na deseti stanovištích rozmístěných v centru města a z velké části na území bývalého židovského města představuje život a dílo rabína Šacha a historii židovství v Holešově. Texty doplňují také pověsti a obrázky dětí z výtvarného oboru místní základní umělecké školy. Trasa výstavy vede z náměstí Dr. E. Beneše, přes náměstí sv. Anny, dále k zámku, kolem kovárny, židovského hřbitova a synagogy a končí na náměstí Svobody. Všechna stanoviště jsou zakreslena na mapách zobrazených na každém panelu. Jednotlivá stanoviště je možné si také stáhnout přes tento odkaz https://www.holesov.cz/webfiles/rabin-sach-brozura-web.pdf.

           

            Expozice vznikla u příležitosti 400. výročí narození rabína Šabtaj ha-Kohena zvaného Šach, který se řadí mezi deset nejvýznamnějších židovských učenců na světě. Je pohřbený na židovském hřbitově v Holešově, kde v 17. století působil a napsal některé ze svých knih. Proslul především díky svým komentářům Šulchan aruchu (kniha o židovském právu). Pro židovský svět jsou zásadní.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star