Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Foťte, foťte, foťte

Tisková zpráva ze dne 12. 4. 2021

Fotosoutěž #bestofholesov vrcholí 30. dubna a chystá se výstava

 

Do konce dubna mají všichni amatérští fotografové možnost zaslat Městskému kulturnímu středisko Holešov snímky Holešova a okolí.

30. dubna vyvrcholí fotosoutěž #bestofholesov, kterou po novém roce vyhlásilo informační centrum s jednoznačným cílem – veřejnost inspirovat ke zdravotním procházkám s mobilem nebo fotoaparátem v ruce. Soutěžní fotografie budou od května vystaveny v arkádách zámku.

 

„Foťte, foťte, foťte! Zkuste na obyčejných věcech najít něco nevšedního. Klidně vyfotografujte obyčejné pole, ale najděte na něm něco zajímavého,“ vzkazuje Jana Spáčilová z informačního centra, které pod hlavičkou kulturního střediska fotosoutěž vymyslelo. Chtělo lidi vybídnout k pozitivnímu myšlení a hledání odreagování právě v procházkách po městě a jeho okolí a zachycení hezkých a zajímavých pohledů na fotografiích.

 

Od začátku soutěže se na zámku sešlo šedesát fotek. Jak se dalo očekávat, amatérské fotografy nejvíce inspiruje zámek, ale také detaily z přírody, příroda pod sněhem nebo nevšední pohledy na město. Podmínkou zařazení snímků do soutěže přitom je uveřejnění snímku na sociální síti autora a označení hastagem #bestofholesov. Dále být fotoamatérem a skutečným autorem fotky, fanouškem facebooku @MKSHolešov nebo instagramového profilu @visitholesov. Do  soutěže je možné zaslat nanejvýše pět snímků.

 

„Uvědomujeme si, že každý nemusí mít facebook nebo instagram, proto lidem říkáme, že soutěžní fotografie mohou zveřejnit také na profilu někoho blízkého. Je však nutné uvést autora a mřížku s názvem bestofholesov,“ dodává Jana Spáčilová.

 

Soutěž končí 30. dubna. Plné znění podmínek soutěže je uvedeno na www.holesov.info.

 

MKS Holešov soutěžní snímky pravidelně sdílí na facebooku @MKSHolesov a instragramu @visitholesov pod uvedeným hastagem #bestofholesov. Od dubna se do soutěže zapojili také studenti Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov.

 

Mgr. Dana Podhajská

Autory vybraných fotografií ze soutěže jsou v pořadí zleva Lukáš Hasala (zámek v louži), Sára Odložilíková (postava), Ota Veverka (zimní krajina), Šimi Zicháček (zámek) a paní Štěpánová (detail na náměstí).

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star