Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Pasování druháčků

Druháčci první základní školy už jsou také čtenáři! Do stavu čtenářského je v úterý 6. října pasovala knihovnice dětského oddělení Hana Zaoralová s králem Vilémem III. a jeho purkrabím Hynkem, které zahrali Erik Fišer a Milen Libenský. Malí čtenáři dostali knihu ze speciální edice, diplom a drobný dáreček. Akce se konala pod sponzorskou záštitou Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP) a Místního akčního plánu vzdělávání. Společným cílem je vést děti do 15 let ke čtení a rozvoji zájmu o knihy.

V následujících dnech by měly být pasovány také děti ze druhé základní školy a také děti z Martinic a Přílep. Malí čtenáři ze třetí základní školy, která s holešovskou knihovnou také velmi aktivně spolupracuje a podílí se na výchově prvňáčků ke čtení a přípravě na tento symbolický ceremoniál, již pasováni byli začátkem září.Slavnost zároveň završuje celoroční spolupráci knihovny s pedagogy a dětmi z prvních tříd. Předcházejí tomu besedy, návštěvy knihovny a soutěže,“ řekla k akci vedoucí holešovské knihovny Irena Železná.

Tradiční pasování na čtenáře se koná vždy na konci školního roku, vlivem pandemie však bylo odsunuto na podzim, kdy se prvňáčci již stali druháčky.

Přinášíme fotografie z úterního odpoledne v tělocvičně první základní školy. Přejeme malým čtenářům, ať se jim písmenka nepletou a moc je chválíme za statečnost. I když to není vůbec jednoduché, zvládli veškerá hygienická nařízení a ceremoniál absolvovali s rouškou. Ty jim přesto úsměv na tváři a radost nevzaly.

Za MKS Holešov a Městskou knihovnu Holešov

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star