Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Říjnový Týden knihoven

Týden knihoven se koná od 5. do 9. října 2020 a nabídne tradiční registraci zdarma, amnestii pro dlužníky a prezentaci nové regionální knihy. Do nabídky podzimního týdne knihoven se také přesunují akce, které se na jaře nemohly uskutečnit. Jedná se o Noc s Andersenem a Pasování prvňáčků/druháčků na čtenáře. Oblíbená autorská čtení se budou konat v průběhu celého podzimu 2020.

           

První akcí v pořadí bude v úterý 6. října Pasování prvňáčků/druháčků na čtenáře. Pasovány budou děti z 1. a 2. Základní školy Holešov a děti ze Základní školy Martinice a Přílepy. Malí čtenáři od knihovnic dostanou knihy a drobnosti. Dárečky zafinancoval Místní akční plán vzdělávání a Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Oba projekty se soustředí na vzdělávání dětí do 15 let.

Ve čtvrtek 8. října se koná beseda o nové knize Pohádky a pověsti z Držkové Augustina Jančíka. „V rámci Týdne knihoven se vždy snažíme prezentovat čtenářům nový regionální titul a je tomu tak i letos. Zatím se nám tato snaha daří,“ řekla k nabídce vedoucí holešovské knihovny Irena Železná. Osobnost autora a knihu představí jeden z iniciátorů vydání Lubomír Marušak. Beseda začne v 17 hodin ve studovně.

Na pátek 9. října se přesunuje Noc s Andersenem, která se původně měla konat v březnu. Holešovské knihovnice se tentokrát inspirovaly Janem Amosem Komenským a na téma Knihovna hrou připravily večer deskových, společenských a logických her. Čtenáři se mohou těšit na zbrusu nové hry a podle slov Ireny Železné bude knihovna tentokrát otevřena nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče a prarodiče. Na Noc s Andersenem se přihlašujte v dětském oddělení. V knihovně se v tomto případě nocovat nebude.

K říjnovému Týdnu knihoven v Holešově patří také čtení autorů knih pro děti a mládež. Letos se nebudou konat v rámci jednoho týdne, ale budou v průběhu celého podzimu. Čtenáři se již teď mohou těšit na setkání s Petrou Martiškovou. 

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star