Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Nejvíce se líbilo Velké prádlo a kované suvenýry

            Malé muzeum kovářství s kovářskou dílnou a světničkami kovářovy rodiny ukončilo turistickou sezonu. Během července a srpna jej navštívilo 1530 turistů a kovárna zaznamenala rekordní výnosnost díky prodeji suvenýrů uměleckého kováře Vojtěcha Sousedíka. Kované kostky, srdíčka, nože na otevírání dopisů a podkovičky pro štěstí lidé s nadšením kupovali.

            Mezi nejpopulárnější akce se počítají páteční a sobotní ukázky kovářské práce se Stanislavem Marconěm a dožínkový program Velké prádlo. Ten odprezentoval historii praní a měl velký úspěch u veřejnosti. 

            "Velké prádlo bylo vyvrcholením turistické sezony. Podařilo se nám vystavit unikátní exponáty z muzejních i soukromých sbírek a zároveň expozici skloubit se scenérií, kde probíhala odlehčená divadelní aktovka. Těší mě také dlouhodobá spolupráce se Stanislavem Marconěm. Opět při rozpálené výhni lákal turisty na ukázky černého řemesla. Nově se nám podařilo navázat spolupráci s uměleckým kovářem Vojtěchem Sousedíkem a oživit prodej kovaných suvenýrů. Věřím, že ve spektru nabídky si vybral úplně každý. Chci také poděkovat všem lektorům, průvodcům i návštěvníkům za spolupráci,“ zhodnotila letošní sezonu Nikol Holubová z Městského muzea a galerie Holešov, které se pod hlavičkou MKS Holešov o kovárnu stará. 

            Zcela mimořádně bude kovárna otevřena 24. října od 14 do 18 hodin v rámci akce Otevřené památky. Opět nabídne ukázky kovářské práce, kromě toho se můžete těšit na přednášky Karla Bartoška na téma Tajemství holešovského podzemí. Holešovskou kovárnu můžete navštívit i mimo turistickou sezónu, je však nutné předem se telefonicky objednat v MIC Holešov.

 

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star