Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Historický nábytek, design a odkaz Tomáše Bati

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem  pořádá ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati Zlín a Městským kulturním střediskem Holešov výstavu prací studentů. Koná se od 15. září do 30. října ve výstavních sálech zámku a na jeho chodbě.

 

Cílem výstavy je přimět širokou veřejnost nejen k zamyšlení nad odkazem Tomáše Bati a nadčasovostí řemesla, ale také představit průřez tvorbou studentů školy. Budou představeny nábytkové solitéry, ucelené soubory historického nábytku, nábytek slohových období, design nábytku, grafické práce, postery, reliéfní řezby a řezby, které žáci zhotovili v rámci svých praktických zkoušek a výukových programů. Veřejnost si například prohlédne repliku Kabinetu arcivévody Evžena z bruntálského zámku nebo repliku dámského empírového pokoje ze Zámku Kunín. Pozornost jistě přitáhne také největší portrét Tomáše Bati v Evropě (1,8 x 2,5 m) zasazený do mořeného rámu z lipového dřeva. K obrazu se v rámci expozice váže Baťova řezbovaná socha, reliéfní řezby s baťovskou tématikou, výtvarné koláže, výtvarná díla a dopisy, které studenti továrníkovi adresovali.

 

 

Výstava je rozdělená na dvě části. První část inspirovanou odkazem Tomáše Bati si návštěvník zdarma prohlédne na chodbě prvního patra zámku. Druhou část věnovanou historickému nábytku a designu dřeva najde ve výstavních sálech zadní části galerie. Tato část je zpoplatněna 40.- za dospělého a 20.- za děti od 6 let. V rámci připravované burzy středních školy, která se na zámku koná 20. října, je možné i tuto část výstavy vidět zdarma.

 

Otevírací doba je od úterý do neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

 

Za MKS Holešov Dana Podhajská, za SŠNO Bystřice pod Hostýnem Jaroslav Pijáček

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star