Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Skončila výstava Poznávej se

Městské kulturní středisko Holešov ukončilo výstavu Poznávej se. Interaktivní projekt, který byl koncipován jako největší výstavní tahák sezony, navštívilo 5661 lidí. Realizační tým děkuje všem, kteří jej podpořili, přišli se podívat a hrát si, i když zpočátku to bylo možné jen v rouškách za přísných hygienických pravidel.

"Potvrdit v rámci výstavního plánu tuto populárně-naučnou interaktivní výstavu v době, kdy se naopak podobné projekty rušily, chtělo velkou dávku kuráže, nicméně risk se vyplatil – společnými silami jsme dokázali vytvořit takové podmínky, aby i v těžké době pandemie covidu-19, byla výstava nejen realizovaná, ale také úspěšná, dle statistik návštěvnosti. Děkuji kustodům a lektorům, že zvládli náročnou práci a vytvořily tak přitažlivý pozitivní obraz celé výstavě. V neposlední řadě také děkuji návštěvníkům, bez kterých by poučení hravou formou přišlo vniveč," shodnotila projekt kurátorka výstavy Nikol Holubová.

Díky výsledkům evaluačního dotazníku a návštěvní knize u vchodu evidujeme návštěvníky z celé České republiky, přijížděli lidé také ze Slovenska. Zámek sice v důsledku nouzového stavu přišel o plánované školní skupiny (na výstavu se původně rezervovaly školy ze Zlínského a Olomouckého kraje v rámci výletů), na výstavu si v letních měsících přesto našli cestu organizátoři dětských a příměstských táborů. Cílovou skupinou nicméně zůstávají rodiny s dětmi, což je trend, který MKS Holešov ve výstavní činnosti sleduje dlouhodobě. 

 

Interaktivní výstavu Poznávej se připravilo Městské kulturní středisko Holešov ve spolupráci s libereckým zábavně - naučným science centrem iQPARK. Výstava trvala od 21. května do 6. září a představovala fungování lidských smyslů. Čtyřicet sedm exponátů nabádalo k vyzkoušení, k vyřešení nebo soutěžení. K dispozici byli lektoři.

Dana Podhajská

foto Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star