Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešov získal další turistické známky

Městské informační centrum Holešov prodává nové turistické známky pro Šachovu synagogu a zámeckou kovárnu. Dvěřené turistické známky jsou zařazeny do speciální sběratelské edice, ve které je již zámek a město Holešov. Původní nominace byla potvrzena v červenci hlasováním veřejnosti.

Turistické známky koupíte v IC Holešov stejně tak jako nové turistické nálepky.

Turistické známky jsou do dřeva vypalované kulaté plakety, které jsou suvenýrem a zároveň potvrzením o dosažení turisticky atraktivního místa.

Každá destinace má své sběratelské číslo, které odráží hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých destinací. Turistické známky tak spolu s každoročně aktualizovanými mapami slouží jako průvodci po krásách České republiky. Celý systém se přitom neustále rozšiřuje a o vzniku nových turistických známkových míst hlasují sami sběratelé.

Každá Turistická známka je doplněna samolepíci turistickou známečkou. Můžete ji nalepit do deníku, na pohlednici nebo do katalogu osobní sbírky, ale také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro nordic walking.

Nově je součástí Turistické známky QR kód, tzv. audiobedekr. Tento hlasový průvodce po České republice vám z vašeho mobilního telefonu poví příběh daného známkového místa.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star