Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Yo Yo Band slaví 45 let

Holešovský koncert dnes už legendární české kapely Yo Yo Band se koná 28. srpna v 19.30 hodin na zámeckém nádvoří. Vstupenky v předprodeji koupíte za 280 Kč, na místě pak za 350 Kč.

Rybitví, Kladno nebo Karviná - názvy nejslavnějších písniček Yo Yo Bandu, které každý zná. „Inspirací pro všechny tyto písně bylo Kladno. Když jsme tam hráli na plese, píseň Kladno jsme museli pětkrát opakovat. Tehdy jsem si říkal, že by bylo dobré napsat písničku o každé díře v zemi,“ vysvětlil frontman skupiny, herec a hudebník Richard Tesařík v nedávném rozhovoru pro Český rozhlas. Záznam najdete zde https://region.rozhlas.cz/v-pisnich-yo-yo-bandu-najdeme-znama-i-neznama-mista-cech-8130802.

Yo Yo band založil spolu s bratrem Vladimírem v roce 1975 jako vokální kvarteto orientující se na černošský spirituál, soul a gospel. Sourozenci se tak stali průkopníky tohoto hudebního žánru v tehdejším Československu a kapela se velmi rychle dostávala do povědomí posluchačů, vyprodala Lucernu a získala české Grammy. Vzestup skupiny nezastavila ani krutá rána - v červnu 2003 tragicky zemřel Vladimír Tesařík. Bratr Richard se však rozhodl pokračovat v činnosti a roli kapelníka sám převzal.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star