Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Kontrasty Ukrajiny

Městské muzeum a galerie Holešov připravilo ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Olomouc novou výstavu. Na snímcích fotografa Richarda Boudy ukazuje dvě tváře Ukrajiny. Nejen dopad války, chudoby a korupce, ale také pohostinnost, krásu divoké přírody, kouzlo vesniček a upřímnost tamních obyvatel.

 

Fotograf zaostřuje na obyčejné lidi, kteří se ocitli v neobyčejné situaci. Jiné zachycuje v každodenní všednosti, i zde se však o sebe bijí prudké kontrasty. Kam se země ubírá, zaznamenával více než sedm let a na snímcích zachytil také projekty Arcidiecézní charity Olomouc, která na Ukrajině  pomáhá od roku 1990. Podporuje děti a sirotky z dětských domovů i sociálně slabých rodin, lidem sužovaným těžkým životem nabízí třeba nové hobby a motivace.   

Richard Bouda  (*1978) se věnuje zejména reportážní a dokumentární fotografii různých sociálních skupin. Zdokumentoval například život v jednom z největších slumů světa v keňské Nairobi nebo příběhy unesených kurdských žen v severním Iráku. Během „migrační krize” zaznamenával putování uprchlíků ženoucích se po tzv. Balkánské cestě – tedy z Řecka přes Makedonii, Srbsko, Chorvatsko, Maďarsko do Česka. Zaměřuje se také na objevy a expedice, např. z podzemí Venezuely, Iránu, Islandu, Severní Ameriky a Balkánského poloostrova.

Výstava se koná na chodbách prvního patra zámku a je volně dostupná od 4. do 30. srpna, denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

 

Dana Podhajská

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star