Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Český rozhlas živě o holešovské výstavě

Český rozhlas Zlína dnes v pondělí 20. července odvysílá rozhovor s Janem Marouškem,  majitelem sbírky Vojtěcha Kubašty, na kterou vás zveme na holešovský zámek. Mladý sběratel bude hostem moderátora Pavla Vacka v pořadu Rendez-vous.

Zajímavostí je, že se pánové nesejdou u jednoho stolu, přesto si budou povídat. Díky takzvaném telemostu dojde k propojení zvuku mezi dvěma studii, ve Zlíně s Pavlem Vackem a v pražském Karlíně s Janem Marouškem.

Pořad začne krátce o čtvrt na čtyři na vlnách českého rozhlasu Zlín https://zlin.rozhlas.cz/. V tomto odkazu najdete proklik přímo do vysílání stanice. 

Český rozhlas Zlín se stal mediálním partnerem výstavy Vojtěch Kubašta Geniální ilustrátor, která začala 16. července a trvá do 11. října. Prezentuje výběr z tvorby výtvarníka, jehož prostorové knihy obletěly svět. Na výstavě jsou knihy, které generace českých čtenářů důvěrně znají, ale jsou tam také edice, které byly vyrobeny pouze pro zahraniční trh. Velkou zajímavostí je například arabská učebnice s trojrozměrnou mapou Mekky, kterou Kubašta vytvořil na zakázku pro arabský trh.

Výstava je otevřená denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstupné pro dospělé je 80 Kč, pro děti 50 Kč, rodinné stojí 230 Kč, školní skupiny 30 Kč/ žák a děti do 5 let mají vstup zdarma. Pokud se rozhodnete strávit na zámku více času a prohlédnout si současně také výstavu Poznávej se zaplatí dospělí za kombinaci těchto dvou výstav 200 Kč, děti 120 Kč, rodinné bude 590 Kč a pro školy za 80 Kč/žák.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star