Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Příběh chleba. Od zrníčka k bochníku za dob našich staříčků Zámecká kovárna v Holešově otevírá výstavu pro malé i velké

Od 19. července nabízí Zámecká kovárna v Holešově výstavu, která přibližuje, jakým způsobem se dostával chléb na stůl našich předků, jak se pekl v peci nebo jak se mlátilo obilí cepy a mlela mouka ve mlýnech. Tradiční hospodaření, zpracování obilí a přípravu chleba přibližují dobové fotografie a exponáty zemědělského nářadí a zařízení domácnosti.

Výstava, kterou do Holešova půjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, doplňuje v letní sezóně stálou expozici Zámecké kovárny a Malého muzea kovářství. Trvá do 25. září a je otevřena denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

 

„Výstava se tematicky propojí s letošními Dožínkami mikroregionu Holešovsku, které se konají  první víkend v září. Na neděli čtvrtého září připravujeme v kovárně zábavné odpoledne a tvůrčí dílnu, která se zaměří na dobové činnosti související se vznikem a výrobou pečiva,“ doplnil k výstavě Ondřej Machálek z Městského muzea MKS Holešov.

 

Zámecká kovárna přitom kromě zmíněné výstavy nabízí v letošní turistické sezoně několik novinek. Především je to zrekonstruovaný kovářský měch, který je původní. Kovárna má také podle dobových zvyklostí s ohledem na památkovou ochranu čerstvě nabílenou fasádu.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star