Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Začaly Letní iluze

Slavnostní vernisáží začala včera 24. června na holešovském zámku výstava regionálních výtvarníků Letní iluze, která se koná již po osmnácté. Až do 4. října prezentuje práce autorů z Holešova a regionu.

Letošní účast je rekordní, zapojilo se třicet výtvarníků a tři tvůrčí týmy - SVČ Holešov Tymy, 3. Základní škola Holešov a občané města. Na samostatném panelu vystavují  roušky, které během pandemie šili pro ostatní a snažili se tak pomoci v nelehké době. Z výtvarníků se letos rozhodli o svá díla podělit Šárka Andrlíková, Jitka Churá, Jarmila Slaninová, Vladimíra Hlavinková, Blanka Ševelová, Ladislav Kahánek, Jarmila Šenkyříková, Eva Šenkyříková, Radka Kvapilová, Hana Auerová, Tomáš Krejčí, Roman Juráň, Ladislav Horák ml., Ladislav Horák st., Zuzana Bílá, Veronika Mikalová, Věra Zavadilová, Radmila Vraníková, Lenka Vyhlídalová, Dušan Polášek, Zdeněk Janiš, Nelly Billová, Michaela Šťastná, Romana Čupová, Marie Měchurová, Matěj Obšívač, Jitka Hrdličková. Rudolf Seifert, Václav Seifert a in memorian holešovský řezbář Jaroslav Stoklásek.  Autoři jsou z Holešov, okolních vesnic, dále se zapojili výtvarníci z Fryštáku, Bystřice pod Hostýnem a tradičně z Kroměříže.

Městské kulturní středisko Holešov a Městské muzeum a galerie Holešov děkuje všem autorům za účast. Bylo nám ctí s vámi spolupracovat a o vaše pohledy se podělit. Zároveń srdečně zveme veřejnost, výstava bude otevřená až do 4. října a to denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstup je zdarma.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star