Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Charismatická Iva Bittová

Charismatická, křehká a přitom tak výrazná Iva Bittová zazpívá na zámeckém nádvoří. 25. července ji zde doprovodí kapela Čikori. Vstupenky vstoupí v následujících dnech do prodeje prostřednictvím ticketportal.cz. Koncert je slavnostním vyvrcholením letošního jubilejního 20. ročníku Festivalu židovské kultury Ha-Makom.

Iva Bittová je jednou z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény. Vystudovala hudebně dramatický obor na konzervatoři v Brně, zpěv a houslovou hru. Od roku 1978 byla členkou Divadla na provázku, kde na sebe upozornila rolí Eržiky ve hře Balada pro banditu. Rozsah jejích aktivit je pozoruhodný - v hudbě od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. V roce 2004 vystupovala v newyorské Carnegie Hall v roli Elvíry v Mozartově opeře Don Giovanni. Účastní se též nejrůznějších projektů performativního zaměření, programů pro děti atd.

Se skupinou Čikori vystupuje Iva Bittová už více než 20 let. Společně vydali již dvě alba, první před 19 lety, druhé v roce 2017. 

(dap)

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star