Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámek Holešov se otevírá pro veřejnost

Po dlouhé odmlce se holešovský zámek probouzí k životu. Postupujeme tak, jak nám to situace v zemi a uvolňování dovolují a doufáme, že celý proces bude stále tak nadějný, jak se nám to teď jeví...

Již na konci dubna jsme otevřeli zámecké Městské informační centrum a Městskou knihovnu Holešov. Od 11. května můžeme také vystavovat, tedy zveme vás na výstavy. 12. května začne v arkádách výstava Tváře Indonésie fotografa a cestovatele Milana Cahy, o dva dny později 14. května se můžete přijít podívat na obrázky, které ke 400. výročí úmrtí sv. Jana Sarkandera nakreslily a namalovaly děti ze ZUŠ Holešov. Výstava se koná v prvním patře zámku a trvá do poloviny července.

To největší, co chceme z letošních výstav nabídnout, veřejnost ale teprve čeká. 21. května otevíráme velkou interaktivní výstavu Poznávej se. Budete si hrát, zkoušet a objevovat. Zapojíte smysly, vyzkoušíte si například Braillovo písmo, 3D otisk těla, změříte sílu stisku ruky nebo si posedíte si na hřebících jako fakíři. Zkrátka dotýkat se exponátů bude přímo přikázáno! 

26. května otevřeme památky a prohlídkové okruhy, podívat se můžete do zámku a Šachovy synagogy. V květnu a červnu po rezervaci předem také do Malého muzea kovářství Holešov, které v plném režimu úterý až neděle zpřístupníme o letních prázdninách.

Věříme, že v průběhu června přibudou v nabídce MKS Holešov také další kulturní a společenské akce, kterými holešovský zámek vyniká. S tím spojené informace a aktuality najdete na www.holesov.info.

Přejeme vám krásný máj, pevné zdraví, trpělivost a sílu překonat toto nelehké období a....  Těšíme se na vás.      

Za Městské kulturní středisko Holešov Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star