Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Výstava Poznávej se hravou formou představí lidské smysly

Výstava Poznávej se, Zámek Holešov 8. 5. - 6. 9. 2020

 

Městské muzeum a galerie holešovského zámku otevře 8. května interaktivní výstavu Poznávej se, kterou připravuje s libereckým zábavně - naučným science centrem iQPARK.

 

Moderní výstava interaktivní formou představí, jak fungují lidské smysly a jak nás klamou. Kombinuje v sobě hru, zábavu i poučuje, zahrnuje pět desítek exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. Hlavní myšlenkou je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského  hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost.

Návštěvníci zapojí co největší množství smyslů a vyzkoušejí si například Braillovo písmo, 3D otisk těla, změří sílu stisku ruky nebo si posedí na hřebících jako fakír. Všechny exponáty doplňuje nápověda i vysvětlení, proč věci fungují, jak fungují. Dotýkat se exponátů proto bude přímo přikázáno.

Výstava Poznávej se bude otevřená v zadní části zámecké galerie od 8. května do 6. září 2020. Připravují se také komentované prohlídky s lektorem pro školní skupiny.

 

Mgr. Dana Podhajská

Ilustrační fotografie výstavy Poznávej se poskytla MKS Holešov iQLANDIA Liberec.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star