Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Rychlé šípy ze Slováckého divadla budou v Holešově

Slavné Rychlé šípy z uherskohradišťského Slováckého divadla přijedou do Holešova a 26. června vystoupí na zámeckém nádvoří.

Pořadatel akce Městské kulturní středisko Holešov uvolnilo do prodeje 400 míst, které lze v případě deště přesunout do velkého sálu. Dvě třetiny kapacity jsou již prodané, k 30. lednu zbývá ještě 128 volných míst. Pokud ovšem předpověď počasí v druhé polovině června ukáže, že 26. bude hezky, pořadatel přidá do prodeje další místa. Veřejnost bude informovat na webu a FB MKS Holešov.

Rychlé šípy měly premiéru v roce 1999. S nápadem přenést slavný komiksový příběh Jaroslava Foglara na jeviště přišel režisér Robert Bellan. Ač to dnes zní nepochopitelně, měl tehdy pochybnost, zda předloha dnešního diváka zajímá. Skutečnost potvrdila, že příběhy party statečných hochů jsou prostě nadčasové a divadlo loni na podzim oslavilo neuvěřitelnou 500. reprízu. Rychlé šípy se již jednadvacet let drží ve stálé programové nabídce Slováckého divadla a hostovaly po celé republice. Je běžné, že se k nim diváci vracejí a představení vidí několikrát po sobě. Není divu! Znalci Foglarova příběhu totiž oceňují Bellanovo půvabné a nadmíru vtipné zpracovaní postav, které jako by z oka vypadly svým tištěným kamarádům.


Městské informační centrum v Holešově prodává vstupenky od poloviny ledna. Vstupné je 390 Kč v předprodeji, 450 Kč pak na místě.

Mgr. Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star