Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Na holešovském vlakovém nádraží si můžete půjčit knihu

Městská knihovna Holešov se zapojila do celorepublikového projektu KNIHA DO VLAKU. Na začátku listopadu umístila do vestibulu holešovského vlakového nádraží regál s knihami, které získala z darů svých čtenářů. Cestující si mohou knihy volně půjčovat, nechat si je nebo odevzdat v kterékoliv zúčastněné stanici. Knihy jsou označené štítky knihovny, díky tomu bude možné na vlastní oči sledovat, jaké budou putovat po Česku.

 

„Zvolili jsme decentní šedý regál a postavili jej do levého rohu při vstupu do haly, aby byl dostupný, lidé si mohli v klidu vybírat a zároveň nic nebránilo provozu. Vybrali jsme především beletrii a knihy pro děti,“ řekla vedoucí holešovské knihovny Irena Železná a upřesnila, že do pěti polic se vešlo asi dvě stě padesát titulů.

 

Městská knihovna v Holešově uzavřela se státní organizací Správa železniční dopravní cesty smlouv na dobu neurčitou. Pokud se provoz miniknihovničky na holešovském vlakovém nádraží osvědčí, nic nebrání tomu, aby do budoucna fungoval bez omezení.

 

Nekomerční projekt Kniha do vlaku spustila v roce 2014 mikulovská knihovna. Postupně inspirovala další města v zemi a dnes si knihu na vlakovém nádraží může cestující půjčit na více něž sto místech. Nejblíže Holešovu je to Hulín. Cílem je rozšíření čtenářství, budování vztahu ke knihám a propagace českých knihoven.

 

Dana Podhajská

2019-11-08-kniha-do-vlaku-6.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star