Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Skončila turistická sezona

MKS Holešov uzavřelo turistickou sezonu: barokní zámek a blízké památky navštívilo sedm a půl tisíce návštěvníků

 

            Během turistické sezony holešovský zámek navštívilo dva tisíce šest set lidí, tři tisíce Šachovu synagogu, tisíc pět set Malé muzeum kovářství a pětistovka se podívala také do hvězdárny. Statistika zohledňuje pouze standardní placené komentované prohlídky.      

            Do zhodnocení návštěvnosti holešovského zámku je nutné započítat také placené výstavy. V roce 2019 se do zámecké galerie přišlo podívat téměř šest a půl tisíce lidí. Nejvíce veřejnost zajímala výstava fotografií Roberta Vana a českých loutek. Z výstav, které měly volný vstup, to byly Letní iluze. Číslo ale není konečné ani úplné, protože výstavy stále pokračují a ne u všech se platí vstupné. 30. listopadu MKS Holešov otevře ještě tradiční výstavu České betlémy.

 

            Návštěvnost holešovských památek v roce 2019 je zhruba srovnatelná s rokem 2018. Mírný pokles zaznamenala Šachova synagoga, naopak více lidí přišlo do kovárny a hvězdárny, která bude od roku 2020 opět zařazena do turistického okruhu. Naopak oproti loňsku výrazně klesla návštěvnost zámku. Je ale dáno především zájmem veřejnosti o jednorázové akce na zahájení a ukončení  turistické sezony. Loni kulturní středisko cílilo na rodiny s nejmenšími děti a v dubna a říjnu 2018 připravilo pohádkové putování po stanovištích. V roce 2019 se soustředilo také na dospělé a nabídlo putovní okruh po dalších památkách, které spravuje. Bohužel zajem byl podstatně nižší.

 

Za MKS Holešov Dana Podhajská

Letošní turistickou sezonu na holešovském zámku ukončila v sobotu 26. října putovní hra Drahé kameny ze zámku. Představila všechny památky spravované městským kulturním střediskem. Přišlo 250 lidí.

Foto Dana Podhajská  

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star