Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešovské skautky a skauti otevřeli výstavu ke stému výročí působení

Na přípravě výstavy odpracovali skauti a skautky desítky dobrovolnických hodin. Vymýšleli hry, poznávali svou historii a psali příběhy, skrze které ji mohou srozumitelně vyprávět ostatním. Za vizuální podobou výstavy stojí designer Lukáš Němec, který v červnu absolvoval prestižní londýnskou univerzitu Central Saint Martins. „Celý prostor expozice je navržený tak, aby neustále držel návštěvníka v pozoru a vybízel ho k akci. Měl by zprostředkovat vhled do života skauta, do vnímání skautských hodnot i do poutavé historie skautingu,“ vysvětluje Němec svou první instalaci po návratu do České republiky.

Inspirativní skautské příběhy mohou objevit i školy skrze výukové programy, které pro ně místní skauti a skautky připravili. „Nechceme jen představovat skauting, ale nechat děti a studenty, aby si skautský způsob učení opravdu zažili,“ vysvětluje skautská vedoucí Jana Karasová. A dodává, že programy se snaží rozvíjet čtyři dovednosti, které skauti a skautky pokládají v dnešním světě za důležité. Zatímco programy pro mladší děti se zaměřují na spolupráci, kreativitu a hledání řešení, starší se stanou superhrdiny a budou cvičit svou empatii, sociální cítění a etické rozhodování. A to samozřejmě formou her a zážitků, jak jsou skauti a skautky zvyklí.

 

Výstava byla zahájena v úterý v úodvečer slavnostní vernisáží, na které vystoupil mimo jiné také starosta města a někdejší skaut Rudolf Seifert.

Tuto mimořádnou expozici si veřejnost na holešovském zámku prohlédne do 1. listopadu. Výstava je otevřena od úterý do neděle v čase 9-12 a 13-17 hodin. Vstupné zdarma.

Více informací Jana Karasová, jana.karasova@skaut.cz, +420 720 413 606 – Junák – český skaut, středisko Holešov

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star