Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešovské ochotníky čeká 18. října premiéra

Tisková zpráva ze dne 17. září 2019

            Nová hra Divadla 6. května Holešov se jmenuje Zkoušíme Pygmalion aneb My Fair Higgins s podtitulem Generální předpremiéra. Soubor ji veřejnosti představí v pátek 18. října a zahájí tak čtvrtý ročník tradiční divadelní přehlídky regionálních divadel. Představení začíná v 19 hodin.

 

            Hru režíroval Jan Nejedlý a do hlavní role pedantského učitele fonetiky Henryho Higginse obsadil Jana Dobeše. Jeho žačky si zahrají Helena Jandová, Martina Matelová a Šárka Topičová, profesorovu matku ztvární Ivona Vávrová, služku paní Pearsovou Alena Směšná a plukovníka Pickeringa Jiří Pospíšil. V dalších rolích diváci uvidí Radka Šimčíka, Luďka Maňáska, Jaroslava Svobodu a Ivu Horákovou.

 

            „Divák sleduje původní Shawovu hru G. B. Shawa z roku 1912, podle které byl v roce 1964 natočen slavný muzikál My Fair Lady, a zároveň proces zkoušení. To, že je premiéra zároveň fiktivní předpremiéra, koresponduje s pojetím adaptace,“ vysvětluje režisér Jan Nejedlý.

           

            Členové Divadla 6. května Holešov zajímavým způsobem pracovali s hudebním doprovodem. Použijí nahrávky muzikálových melodií, které speciálně pro tuto inscenaci nazpívali herci Městského divadla Zlín Petra a Radovan Královi.

 

            Vstupenky na premiéru Zkoušíme Pygmalion aneb My Fair Higgins jsou již v předprodeji v MIC Holešov, cena je  150,-Kč. Cena dalších představení v rámci IV. soutěžní divadelní přehlídky je 90 Kč, snížené 40 Kč a permanentka na celou přehlídku 250 Kč. Více na www.holesov.info.

Dana Podhajská

d6k-pygmalion-propag-retro.jpg

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star