Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

IV. soutěžní divadelní přehlídka Holešov 2019

V Holešově opět vystoupí ochotníci z regionu, v polovině

října se koná IV. soutěžní přehlídka amatérských divadel

 

 

Městské kulturní středisko Holešov připravuje čtvrtý ročník tradiční soutěžní přehlídky amatérských divadel. Od 18. do 20. října se v kině Svět představí šest souborů včetně žákovského dramatického kroužku DivADílko 3. Základní školy Holešov. Přehlídka je nepostupová, ale soutěžní. Porota rozdá ceny za nejlepší režii, nejlepší mužský a ženský herecký výkon v hlavní a vedlejší roli a cenu poroty.

 

Přehlídku zahájí 18. října v 19 hodin letošní premiéra Divadla 6. května Holešov, které odehraje hru Zkoušíme Pygmalion aneb My Fair Higgins s podtitulem Generální předpremiéra. Podle režiséra Jana Nejedlého se soubor pustil do kombinace původní divadelní hry George Bernarda Shawa z roku 1912 a předstírání procesu zkoušení: „S dramaturgyní Hanou Drozdovou jsme si autorovu nejslavnější hru dovolili trochu upravit. Během zkoušení s herci se nám do děje dostala vedlejší příběhová linka, která je náhledem do atmosféry obvyklé při divadelním zkoušení. Doufáme, že si diváci tuto paralelu užijí,“ dodává režisér.

 

Sobotní program pokračuje dopolední situační komedií Případ čestné nevěstky divadelního souboru P.O.KRO.K Kroměříž, odpoledne se v tragikomedii Královny představí ochotníci z Kojetína a sobotní program uzavřou herci z Divadelního spolku Kroměříž s mozaikou monologů dvou herců Mariáš života. V neděli dopoledne zahrají morkovičtí amatéři hru Všechny filozofy bych postavil ke zdi, čtvrtý ročník přehlídky uzavřou děti s pohádkou Perníková chaloupka aneb Jak to bylo s Karkulkou.

 

Divadelní přehlídka se v Holešově koná od roku 2016 a vznikla ve spolupráci Městského kulturního střediska Holešov a Divadla 6. května Holešov za finanční podpory města. Cílem je podpora ochotnické tradice ve městě. Veřejnost shlédne jednotlivá představení, současně se však může zapojit do debaty poroty, která se koná po každém představení. 

 

Vstupenky na jednotlivá představení nebo permanentky na celé tři dny lze již nyní zakoupit v MIC Holešov nebo on-line přes webové stránky MKS Holešov www.holesov.info.

 

Dana Podhajská

Fotografie jsou z představení, která herci odehrají i v Holešově.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star