Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Na holešovský židovský hřbitov dorazí dobrovolníci z celého světa, přijedou, aby jej jako každý rok pomohli uklidit

Projekt pro pořadatelské Městské kulturní středisko Holešov s finančním přispěním Židovské obce Brno zajišťuje nevládní nezisková organizace INEX-SDA, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Letošní ročník je již desátý a poprvé jej doplňuje putovní výstava fotografií, které přestavují práci dobrovolníků v České republice. Výstava je již v těchto dnech k vidění v Cinema Café Holešov a to do 25. července.

 

„Letos poprvé máme věkovou hranici dobrovolníků posunutou až nad šedesát let. Domníváme se, že je to tím, že Holešov a jeho židovské památky jsou zajímavé a světově známé. Lidé chtějí poznávat svět,“ řekla organizátorka workcampu Lenka Hasníková z Městského kulturního střediska Holešov.

 

Konkrétní náplní práce dobrovolníků bude vyhrabat hřbitov, posekat trávu, očistit náhrobky a ošetřit jejich kovové části. Částečně budou zapojení do technické přípravy festivalu židovské kultury. Připravena je pro ně také společenská část pobytu, během níž poznají kroměřížské památky UNESCO, podívají se na Hostýn, navštíví holešovské seniory a děti na táboře.

 

Akce je samostatným doprovodným projektem Festivalu židovské kultury Ha-Makom, který se v Holešově koná od 26. do 31. července.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star