Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Beseda s hercem Jožkou Kubáníkem o Květě Fialové

Městské kulturní středisko Holešov připravilo na 1. října besedu o nové knize Poslední deník Květy Fialové. Herečka by se letos v září dožila devadesátin. 1. října na ni zavzpomínáme spolu s přítelem, hercem Slováckého divadla Jožkou Kubáníkem. O milované Květě napsal knihu, která vyšla 1. září, v den  nedožitých devadesátých narozenin https://www.youtube.com/watch?v=y9yXcjD5Uzo. 

Beseda se koná od 17 hodin v zámeckém New Drive Clubu a bude spojená s autogramiádou a projekcí dokumentu Jak se potkal Oskar a Růžová paní ve Slováckém divadle.

"Květa Fialová mi byla blízkou přítelkyní, důvěrnicí, jízlivou komentátorkou i na můj účet, nespravedlivou hodnotitelkou osudů jiných, zkušenou kolegyní, která ví o herectví daleko víc než já, i obdivuhodnou dámou, která dokázala těžký život zvládat s noblesou a elegancí,“ vzpomíná Josef Kubáník.

Kniha poprvé a velmi otevřeně a bez příkras popisuje život herečky a odkrývá věci, která nikomu neřekla. "Chtěl jsem lidem ukázat Květu Fialovou tak, jak jsme ji znali jen my nejbližší. A věřte mi, že i když to tu a tam nebylo snadné, protože paní Květa byla i velmi složitá bytost, je to daleko silnější poznání než to, jak se často prezentovala v médiích, "dodává autor.

Vstupenky na besedu jsou již v předprodeji v Městském informačním centru Holešov. Beseda se koná v rámci Týdne knihoven. 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star