Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Opera Saul - důležité upozornění

S ohledem na nepřízeň počasí PŘESOUVÁME DNEŠNÍ OPERU SAUL DO VELKÉHO SÁLU.

Divákům, kteří si koupili EXTERIÉROVÉ VOUCHERY, budeme vracet vstupné v plné výši (na místě, kde zakoupili vstupenku nebo on-line na účty) od středy 31. července.

Děkujeme za pochopení.

Vrcholné operní nebo oratorní produkce s mezinárodním obsazením bývají téměř vždy výsadou operních domů v metropolích. Czech Ensemble Baroque s dirigentem Romanem Válkem opět ve svém koncertním cyklu Bacha na Mozarta! bourá vžité konvence. Nejen, že ve vlastní produkci uskuteční legendární oratorium Saul se sólistou Metropolitní opery Adamem Plachetkou v hlavní roli, ale po uvedeních v Brně a Praze přináší tento exkluzivní hudební zážitek také do Holešova.

Slavné oratorium Georga Friedricha Händela Saul zaznělo poprvé v Královském divadle v Londýně v roce 1739. O 280 let později, 29. července 2019 na nádvoří zámku Holešov mohou diváci shlédnout reprízu tohoto díla. Nastudování dirigenta Romana Válka bylo mimořádně kladně přijato a odbornou kritikou oceněno v brněnském Besedním domě a pražském Rudolfinu, kde bylo provedeno začátkem roku. V hlavní roli krále Saula představí Czech Ensemble Baroque sólistu Metropolitní opery New York Adama Plachetku, špičkového tenoristu Krystiana Adama nebo polského kontratenoristu Piotra Olecha. Vedle těchto hvězd operního nebe však na pódiu stanou také mladí a perspektivní domácí umělci. Domácí v přesném smyslu slova, neboť v roli Michal na sebe výrazně upozornila sopranistka Kristýna Vylíčilová pocházející z Bystřice pod Hostýnem a v roli velekněze zazářil hulínský rodák Tadeáš Hoza.

„Händelovo tříaktové tříhodinové oratorium Saul líčí příběh Saula, prvního krále Izraele. Vykresluje přerod jeho přátelství a obdivu k zamýšlenému následníkovi Davidovi v závist a nenávist, která je nakonec příčinou zkázy velkého panovníka. V dramatu se objevují také mytické postavy čarodějnice z Endoru a ducha proroka Samuela, kterého čarodějnice vyvolá z mrtvých. Pro Händela typická velká sborová čísla patří k tomu nejdramatičtějšímu, co Händel napsal. Premiéra v Královském divadle v Londýně měla nevšední úspěch, věříme, že Holešov bude neméně nadšený“ uvádí dirigent představení Roman Válek.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star