Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

XVII. Letní iluze

Tradiční souhrnná výstava obrazů, grafik, plastik, užitého umění a fotografií nejen holešovských výtvarníků Letní iluze začala 28. června. V zámecké galerii v Holešově bude otevřená denně kromě pondělí až do 29. září 2019.

Na zámku vystavují autoři z Holešova a okolí, z Kroměříže, Fryštáku a Bystřice pod Hostýnem. Je to Blanka Ševelová, Václav Seifert, Tomáš Krejčí, Nelly Billová, Jana Jurášková, Roman Uwe Juráň, Karel Jakóbek, Cyril Gaja, Marie Měchurová, Jana Papežíková, Šárka a Jiří Andrlíkovi, Martina Sigmundová, Jonáš Truhlář, Zuzana Bílá, Anna Janálová, Josef Musil, Radmila Vraníková, Milada Ivánková, Vladimíra Hlavinková, Jarmila Slaninová, Jitka Churá, Pavla Böhmová, Olga Fuksová, Pavla Smolinková, Juraj Kováč, Lenka Truhlářová, Hana Nováková, Miriam Johanka Štivarová, Jaroslav Chudárek, Barbora Winklerová, Ladislav Horák a Michaela Šťastná. Kromě tradiční malby, kresby, plastik a fotografií jsou vystaveny také výrobky z kůže a ručně vyráběná mýdla.

Letní iluze se každoročně těší velké pozornosti vystavujících i návštěvníků právě proto, že poskytují příležitost umělecky se vyjádřit a svou práci prezentovat. Představují pestrou nabídku umění od trojrozměrných exponátů ze skla, keramiky a kovu, přes grafiku, fotografie a malbu.

Dana Podhajská

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star