Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešovská regata již za týden

Devátý ročník proběhne 21. a 22. června 2019 a hostit bude taková jména, jako jsou kapely JELEN, DESMOD, TATA BOJS, WOHNOUT, TUBLATANKA, a zpěváci VAŠO PATEJDL, RICHARD KRAJČO, ONDŘEJ HAVELKA, LUCIE REDLOVÁ a další.

Páteční program je věnován slovenským interpretům, z toho důvodu také nese podtitul „slovenský večírek“. Regatu odstartuje v pátek odpoledne populární Vašo Patejdl se svojí kapelou a směsicí hitů „od Elánu po Fontánu“, naváže kapela Desmod a o finále se postará legendární Tublatanka.   

Sobota bude tradičně nabitá nespočtem kapel rozdílných žánrů. Diváci se můžou těšit na kapely Jelen, Wohnout, Ukulele Troublemakers, Lucii Redlovou nebo mladé sesterské duo Genius Locci. Zazní také „Kryštof songy“, které v akustické verzi zahrají zásadní členové této kapely Richard Krajčo a Nikos Grigoriadis. Odbočku do swingového žánru obstará showman, herec a zpěvák Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Sobotní finále pak bude patřit kapele Tata Bojs, která s ohledem na své kulaté výročí připravuje pro svůj koncert na Regatě speciální hodinový set s ohňostrojovým finále.

Kromě kvalitní hudby čeká návštěvníky i tradičně bohatý doprovodný program v podobě soutěžní přehlídky netradičních plavidel či soutěže v přejezdu vodní lávky. K Holešovské Regatě patří i projížďky na dračích lodích a další atrakce, které jsou pro diváky v areálu vždy zcela zdarma.

Na zámecké louce budou probíhat také workshopy ve slackline pod dohledem mistrů světa v této atraktivní disciplíně, jejichž umění si diváci budou moci vychutnat i při několika exhibičních vystoupeních mezi hudebním programem.

Na zámeckém nádvoří vznikne vedle menšího pódia, na kterém vystoupí místní kapely, také dětská zóna se spoustou atrakcí, například loutkovým divadlem, které bude malou ukázkou z probíhající výstavy Loutky a loutková divadla v prostorách Zámku Holešov. V rámci výstavy mohou návštěvníci zhlédnout tisíc originálních exponátů a dvacet historických loutkových divadel. Vstupné na výstavu loutek i na další aktuální výstavy probíhající v holešovském zámku bude pro návštěvníky Holešovské Regaty tradičně za poloviční ceny.

Devátá Regata vypluje pod vlajkou nového generálního partnera, kterým se stalo koupelnové studio Elements - koupelny patřící pod křídla našeho dlouholetého partnera - společnosti Gienger. Dalším novým členem naší Regatí rodiny je Pivovar Zubr, který se stal jedním z hlavních partnerů našeho festivalu,“ informoval Michal Žáček, ředitel pořádající Agentury Velryba.

Vstupenky na Holešovskou Regatu jsou v prodeji v sítích Ticketportal a GoOut nebo osobně v MIC Holešov.

„Nechceme, aby název „rodinný festival“ byl jen reklamním přívlastkem. Právě proto se opravdu dlouhodobě snažíme zpřístupnit Holešovskou Regatu celé rodině, od malých dětí po rodiče i prarodiče, a to nejen výběrem interpretů. Znám to z vlastní zkušenosti, že taková jednodenní akce dokáže mnohdy hodně zahýbat rodinným rozpočtem. Právě proto u nás nejmenší děti do sedmi let za vstup na festival neplatí a doprovodné atrakce jsou pro všechny zdarma. Ceny vstupenek také držíme níže, než je dnes u podobně hvězdně obsazených festivalů obvyklé, a to i přes stále rostoucí náklady na interprety, techniku i personální zabezpečení festivalu,“ uvedl Michal Žáček.

 

Veškeré informace naleznou zájemci na Facebooku festivalu a na webu www.holesovskaregata.cz

  

Alena Zámečníková

marketingový manažer

tel.: 733 545 172

produkce@velryba.cz

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star