Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Robert Vano Fotografie 17. 7. - 15. 9. 2019

Světově proslulý fotograf mužských aktů Robert Vano bude od července vystavovat na Zámku Holešov

 

Světově proslulý fotograf mužských aktů Robert Vano bude od 17. července do 15. září vystavovat na zámku v Holešově. Jeho celoživotní tvorbu bude reprezentovat vybraných sto snímků z kolekce Memories a Platinum. Výstava nabídne autorovy fotky od sedmdesátých let minulého století až po současnost, snímky černobílé i barevné, mužské akty, dokumentární fotky, portréty, zátiší a také výběr k legendární série Bohemia. Všechny snímky budou prodejní.

 

Výstava je koncipována tak, aby co nejlépe popsala Roberta Vano jako člověka i umělce.  Městské kulturní středisko nechá k této příležitosti vyrobit limitovanou prodejní kolekci dámských a pánských triček s autorovými fotografiemi. Trička budou v prodeji již od jara v informačním centru a poté přímo v expozici.

 

Robert Vano se narodil roku 1948 v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. V roce 1967 krátce po maturitě emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy, později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan).  Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. V letech 1996 – 2004 se živil jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE. Odsud se přesunul na pozici art directora v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval například v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze. V roce 2010 získáva Evropskou cenu Trebia za tvůrčí činnost.

Loni v květnu oslavil sedmdesátiny. Česká televize o něm při té příležitosti natočila dokument Příběh člověka. Snahou holešovských organizátorů je získat licenci na promítání filmu jako doprovodného programu k chystané výstavě.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star