Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Český rapper Paulie Garand vystoupí na nádvoří holešovského zámku

Český rapper a producent Paulie Garand vystoupí 19. července na nádvoří holešovského zámku. Koncertovat bude s dvorním producentem Kenny Roughem, se kterým vydal šestou desku v pořadí. Koncert začne ve 20 hodin a v doprovodném programu se představí také DJ Dumb Raw Sky. Městské kulturní středisko Holešov nabízí vstupenky na koncert v předprodeji za výhodnější ceny – do konce května za 190 Kč a od 1. června do 18. července za 250 Kč. Na místě bude lístek stát 300 Kč.     

https://www.youtube.com/watch?v=SAQV6k8-VbY 

Dvaatřicetiletý Paulie Garand vlastním jménem Pavel Harant se poprvé zapsal do širšího povědomí demem Mozoly (2006). Poté následovala éra s kapelou BPM, se kterou vydal desky Slova (2007) a Horizonty (2009). Poslední jmenovaná dokonce získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Hip-Hop a RnB. Po komerčním úspěchu obou alb se členové BPM rozhodli fungovat sólo a Paulie se nedlouho na to dostává k vydavatelství Ty Nikdy Label.

Paulie doposud vydal 6 sólových alb Harant (2010), V hlavní roli (2012), Molo (2014), Boomerang (2015), Nirvana (2017) a DANK (2018). Mezi jeho nejznámější skladby patří například Molo, La Familia, Boomerang, Tuláci, Hladina, Pavučina lží, L.B.C., Play, Runway a další. O svém poslední desce řekl, že je na rozdíl od předchozích textově přímočařejší. „Chtěl jsem přinést změnu, jako na každé desce. Cílem bylo udělat album čitelnější, jak hudebně, tak textově. Ne že bych se chtěl někomu přizpůsobovat, ale sám jsem si přál, aby neznělo lyricky,“ uvádí Paulie Garand v rozhovoru, který zveřejnil na svých webových stránkách.

 

Garand se kromě rapu a produkce věnuje filmařině a natáčení videoklipů.  Také je autorem vlastní oděvní značky Garand Brand, kterou založil v roce 2013.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star