Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Drahé kameny ze zámku

Tisková zpráva ze dne 9. dubna 2019

 

Zámek Holešov otevírá sezonu tradičním programem pro rodiny s dětmi. 13. dubna od 16 hodin budeme na zámku, v zámecké zahradě, oborě, synagoze a kovárně hledat opravdové drahé kameny.

 

„Putovní hra pro malé i velké účastníky je postavená na pohádkovém příběhu. Loupežník ukradl zámeckému pánu a paní poklad a poztrácel jej. Úkolem návštěvníků je posbírat jednotlivé kameny a přenést je zpět na zámek do královské truhlice. Kdo se nedá, toho čeká bohatá odměna,“ shrnuje hlavní myšlenku akce vedoucí MKS Holešov Lenka Hasníková s tím, že organizátoři hry pracují s opravdovými polodrahokamy.

Na cestě zámkem a podzámčím se veřejnost může těšit na historické postavy, které v Holešově mohly žít a nebo patří do pohádek. Na zámku to bude zámecký pán a chotí, strážcem pokladu a rádcem, v synagoze rabín, v kovárně kovář a jeho žena a na trojzubci doboví rybáři. Lidé mohou potkat i loupežníka, který si ukradený poklad chrání.

 

Příjemný program čeká účastníky putování také na nádvoří. Lidé si užijí historické soutěže a řemesla. Putování vyvrcholí v 19 hodin rytířským soubojem a ohnivou show.

 

Otevírání sezony na holešovském zámku s názvem Drahé kameny ze zámku se koná 13. dubna od 16 do 20.30 hodin. Vstupné 80.- dospělí, 40.- děti od 3 let.

 

Zahájení i ukončení sezon na holešovském zámku v duchu aktivního společenského programu pro celé rodiny je tradicí, jen téma se každý rok mění. Účast veřejnosti bývá velmi vysoká. Městské kulturní středisko Holešov loni připravilo dvě velké pohádkové akce, na začátku sezony v dubnu 2018 přišlo tisíc šest set lidí, v říjnu na závěr sezony rekordních dva tisíce lidí.

Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star