Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Český rozhlas odvysílá koncert, který se 28. 10. 2018 konal na zámku

Český rozhlas Vltava odvysílá v úterý 26. března 2019 od 15 do 16 hodin část záznamu z koncertu, který se 28. října 2018 konal na zámku v Holešově. U příležitosti 100 let republiky ve Velkém sále vystoupila Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín s dirigentkou Nikol Kraft. Sólo na housle zahrála Ivana Kovalčíková, sólo na violoncello Michaela Fukačová. Zazněly skladby Šárka Bedřicha Smetany, Pohádka, op. 16 Josefa Suka a Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 Antonína Dvořáka.

Český rozhlas dorazil na podzim do Holešova s nejmodernějším přenosovým vozem, který na zámku ještě nikdy nenatáčel. Jednalo se o nové zařízení s nejmodernější technologií schopné zachytit zvuk s velkou přesností a následnou možností co nejkvalitnějšího zpracování.

„Vůz je v provozu od června a Holešov je opravdu jedním z prvních míst, kde natáčíme. Zařízení dokáže zaznamenat šedesát čtyři stop, to znamená více nástrojů. Pro zvukaře je to velmi příjemná tvůrčí práce,“ vysvětlila loni před natářčením produkční rozhlasu Jolana Middletonová. Dodala, že s ohledem na tehdejší rekonstrukci mostu před zámkem a uzavřením vjezdu na nádvoří zaparkuje přenosový vůz v zámeckém příkopu přímo pod okny Velkého sálu, aby se technici dostali co nejblíže. Zmíněný vůz vysílal například už v létě z Velehradu.

Koncert připravila Musica Holešov v rámci své podzimní koncertní řady.

 

Text a foto Dana Podhajská

dsc-3346.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star