Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Zámecká sezona 2019: Drahé kameny ze zámku

Zámek Holešov otevírá sezonu tradičním programem pro rodiny s dětmi. 13. dubna od 16 hodin budeme na zámku, v zámecké zahradě, oborě, synagoze a kovárně hledat opravdové drahé kameny.

 

Putovní hra pro malé i velké účastníky je postavená na pohádkovém příběhu. Loupežník ukradl zámeckému pánu a paní poklad a rozsypal jej po cestě. Úkolem návštěvníků je posbírat jednotlivé kameny a přenést je zpět na zámek do královské truhlice. Na cestě zámkem a podzámčím se přitom mohou těšit na historické postavy, které v Holešově mohly žít. Na zámku to bude zámecký pán a chotí, strážcem pokladu a rádcem, v synagoze rabín, v kovárně kovář a jeho žena a na trojzubci doboví rybáři. Lidé mohou potkat i loupežníka, který pochopil, že je zle a chce poklad zpět. Kdo se však nedá, toho zámecký pán  bohatě odmění.

 

Příjemný program čeká účastníky putování také na nádvoří. Kromě vybraného občerstvení a dobrot pro mlsné jazýčky si lidé užijí historické soutěže a řemesla. Putování vyvrcholí v 19 hodin rytířským soubojem a ohnivou show.

Otevírání sezony na holešovském zámku s názvem Drahé kameny ze zámku se koná 13. dubna od 16 do 20.30 hodin. Vstupné 80.- dospělí, 40.- děti od 3 let.

 

Za MKS Holešov Dana Podhajská  

dsc-8328.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star